Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności

Maciej Mazur

Dyrektor Zarządzający

Prezydent AVERE

Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 r. związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.

Łukasz Witkowski

Dyrektor Operacyjny

Wiceprezes Zarządu

Wiceprezes i współzałożyciel PSPA, praktyk w obszarze zarządzania operacyjnego, ze znajomością funkcjonowania spółek handlowych i grup kapitałowych branży paliw alternatywnych. Od ponad dekady związany z sektorem elektro-energetycznym w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w większości na stanowiskach kierowniczych i związanych z zarządzaniem projektami. Pracował m.in. w jednej z największych grup kapitałowych z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, a także przy największych inwestycjach infrastrukturalnych, strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kierował ponadto merytoryczną działalnością najstarszej organizacji pracodawców w Polsce. Na początku kariery, przez niemal 10 lat, związany z dziennikarstwem. Pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego. Organizator wielu kongresów i konferencji branżowych. Autor artykułów, raportów i opinii związanych z branżą energetyczną. Absolwent Europeistyki, Politologii, Zarządzania i Marketingu. Anioł Ekonomii Społecznej w Projekcie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.

Aleksander Rajch

Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych

Członek Zarządu

Prawnik, absolwent WPIA na Uniwersytecie Warszawskim. Praktyk komunikacji korporacyjnej i public affairs. Swoje doświadczenie zdobywał na rynkach energetycznych, finansowych oraz FMCG. Zarządza również agencją public relations i kilkoma projektami z zakresu nowych technologii. Jest entuzjastą innowacji i rozwiązań przyszłości. Jako zapalony żeglarz i narciarz, autentycznie wierzy w budowę dynamiki i ruchu bez spalin. W PSPA ekspert do spraw relacji międzynarodowych i technologii autonomicznych.

Leszek Dubel

Webdeveloper

Od ponad 15 lat pracuje jako webdeveloper, grafik. Magister na kierunku PR i Reklama. Entuzjasta nowych technologii. Z PSPA współpracuje od 2021 r. Opiekuje się, tworzy, optymalizuje i czuwa nad sprawnym działaniem serwisów Internetowych PSPA.

Magda Furmanek

Dyrektor Kreatywny

Ekonomistka i technik sztuk plastycznych. Absolwentka Katedry Transportu i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada doświadczenie z zakresu infografiki i wizualizacji danych. Z PSPA współpracuje od 2018 r. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem materiałów graficznych na potrzeby wydarzeń, druku i mediów cyfrowych oraz oprawą i składem publikacji wydawanych przez PSPA.

dr inż. Maciej Gis

Rzecznik Prasowy

Kierownik biura komunikacji i rzecznik prasowy PSPA

Wojciech Jakubczak

Dyrektor Rozwoju Organizacji

Koordynuje współpracę z Członkami Wspierającymi PSPA. Odpowiedzialny za współpracę z samorządami i organizację cyklu szkoleń „Elektromobilność w praktyce”, zrealizowanych w kilkudziesięciu największych miastach w Polsce. Prowadził liczne szkolenia z obszaru elektromobilności dla instytucji publicznych oraz koncernów motoryzacyjnych. Rozwija projekty związane technologiami wodorowymi. Od wielu lat związany z branżą energetyczną i ochrony środowiska.

Albert Kania

Senior New Mobility Manager

Absolwent kierunku Technologii Energii Odnawialnej. Ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, broniąc pracę z zakresu strategii rozwoju elektromobilości. W PSPA odpowiedzialny za analizę danych, rozwój nowej mobilności i wkład merytoryczny publikowanych raportów z dziedziny elektromobilności. Pasjonat motoryzacji, OZE i nowych technologii.

Klaudia Koseda

New Mobility Expert

Ekspertka Nowej Mobilności, entuzjastka motoryzacji – zafascynowana elektromobilnością od pierwszych lat studiów. Łączyla studia z pracą w branży elektromobilności. Zdobyła tytuł Magistra Inżyniera Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej. W ramach pracy magisterskiej zajmowała się infrastrukturą ładowania samochodów elektrycznych. Uczestniczyła w wymianach studenckich w ramach programu Erasmus + z uczelniami: Universitat Politècnica de València (UPV) oraz Instituto Superior de Engenharia do Porto zdobywając umiejętności i doświadczenie. Nieustannie rozwija swoją wiedzę - obecnie kształcąc się na Politechnice Warszawskiej w ramach II edycji studiów podyplomowych Nowa Mobilność. Z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych związana jest od początku 2022 roku. Odpowiada za tworzenie raportów kształtujących rynek w dziale Badań i Analiz.

Łukasz Lewandowski

New Mobility Manager

Wieloletni praktyk, pasjonat i ekspert elektromobilności. Od 2017 r. związany z sektorem energetycznym, w szczególności z branżą eMobility. Współautor wielu publikacji i raportów branżowych. Przeprowadził wiele szkoleń z zakresu użytkowania aut elektrycznych i infrastruktury do ładowania. Założyciel jednego z pierwszych portali o samochodach elektrycznych. Absolwent kierunku Ekonomia menedżerska na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów technicznych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Paweł Mazur

Redaktor

Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem (m.in. były dziennikarz Pulsu Biznesu i Gazety Bankowej) i PR-owiec. Od kilkunastu lat prowadzący działalność gospodarczą. Były członek zarządu Strategia Doradztwo Komunikacja. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Gorący orędownik elektromobilności i wszelkich działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Filip Olczak

New Mobility Social Media Manager

Twórca treści na potrzeby mediów społecznościowych i influencer motoryzacyjny

Jakub Rytka

Junior New Mobility Expert

Student kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Uniwersytecie Warszawskim, lektor języka Angielskiego kwalifikowany certyfikatem CELTA. Miłośnik motoryzacji, zwłaszcza tej bezemisyjnej. Były Harcerz, a hobbystycznie fotograf oraz entuzjasta nowych technologii. W PSPA Młodszy Specjalista ds. Nowej Mobilności koordynujący komunikację z Członkami Wspierającymi oraz Office Manager.

Agata Wiśniewska-Mazur

Zastępczyni Dyrektora Rozwoju Organizacji

Zastępczyni Dyrektora Rozwoju Organizacji

Jan Wiśniewski

Dyrektor Centrum Badań i Analiz

Praktyk rynku paliw alternatywnych z wieloletnim doświadczeniem, autor licznych raportów, artykułów i publikacji poświęconych zagadnieniom związanym z rozwojem zrównoważonego transportu, członek Komisji Rewizyjnej PSPA, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny. W latach 2017-2020 pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Jako entuzjasta elektromobilności, brał udział w wielu projektach promocyjnych i badawczych związanych z samochodami elektrycznymi, konferencjach oraz wydarzeniach branżowych.

Marcin Woźniak

New Mobility Marketing Manager

Ukończył Politechnikę Poznańską na wydziale Inżynieria Zarządzania. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w wydawnictwie, jako szef pionu wdrażając na rynek nowe produkty branżowe, kierując zespołem oraz w branży eventowej będąc odpowiedzialnym za organizację kongresów i konferencji oraz relacje z kluczowymi klientami. W PSPA planuje i realizuje strategię marketingową firmy, jednocześnie kreując wizerunek organizacji poprzez prowadzenie social mediów oraz realizację założeń komunikacyjnych z partnerami.

Katherine Zhukova

New Mobility Manager

New Mobility Manager

Piotr Ziółkowski

New Mobility Expert

Ekspert ds. Nowej Mobilności zajmujący się budową społeczności użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce, będący również orędownikiem rozwoju elektryfikacji w sektorze transportu ciężkiego. Absolwent kierunków Zarządzania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz na Uniwersytecie Warszawskim z bogatym doświadczeniem z zakresu rozwoju elektromobilności po stronie importerów branży motoryzacyjnej

Jak uzyskać dostęp do Polish EV Outlook 2021?

Dostęp do Raportu jest płatny. W tym celu prosimy o kontakt: